Vlevo dole

Vlevo dole

Seznam Zprávy

Politické kauzy, boje o vliv i šeptanda z kuloárů Sněmovny. Podcast Lucie Stuchlíkové a Václava Dolejšího o zákulisí české politiky. Každý týden na Seznam Zprávách.

Категории: Новини и политика

Слушане на последния епизод:

Přísaha Roberta Šlachty a Motoristé Pavla Macinky se před evropskými volbami spojili de facto náhodou. Poněkud zvláštní svazek „policajtů“ a „autíčkářů“ podle průzkumů voliče oslovil - a zásluhu na tom má jejich lídr, automobilový závodník a podnikatel Filip Turek.

*** Děkujeme za Váš hlas v anketě Podcast roku! ***

„Pokud těch pět procent udělají, bude to Turkova zásluha. Šlachtova Přísaha sama o sobě trochu ztratila momentum a jejich lídryně Nikola Bartůšek není - při vší úctě k ní - žádná hvězda,“ říká Lucie Stuchlíková.

Motoristé také udělali to, čeho se jiné malé strany často bojí: vsadili na jedno konkrétní, silné téma, které je něčím kontroverzní a nikdo ho tak hlasitě nezvedá. V jejich případě je to zákaz spalovacích motorů. Vypadá to, že ve spojení s macho závodníkem to byla u jejich cílovky (kterou z velké části tvoří mladší muži) trefa.

Turek, který se na internetu prezentoval jako namachrovaný šovinista se zálibou v až vekslácké estetice, navíc pochopil, že na volby se musí jinak. V debatách je klidný a někdy i přesvědčivý, což vynikne obzvlášť vedle konkurence z SPD.

Podle Kantaru mají Motoristé s Přísahou potenciál až 12 procent, tedy víc než Tomio Okamura. Ještě vyšší potenciál pak má Socdem a také Stačilo! - koalice pod vedením komunistky Kateřiny Konečné.

„Asi fungují i ty neortodoxní názvy jako Přísaha, Motoristé sobě a Stačilo. Hlavně, aby už z názvu bylo patrné, že nejde o tradiční stranu,“ myslí si Václav Dolejší.

Co Karla Havlíčka tak fascinuje na pinďourech? Nespletl si Antonín Staněk stranu? A vezmou důchodci svůj osud do vlastních rukou? Poslechněte si celou epizodu svého oblíbeného podcastu!

----

 • Vlevo dole řeší politické kauzy, boje o vliv i šeptandu z kuloárů Sněmovny. Vychází každou středu v poledne.
 • Podcast pro vás připravují Lucie Stuchlíková (@StuchlikovLucie) a Václav Dolejší (@VacDol), reportéři Seznam Zpráv.
 • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte nás na webu Seznam Zpráv, na Podcasty.cz nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci. 
 • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  
 • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
 • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Предишни епизоди

 • 314 - Nečekaná hvězda voleb. Sázka na macho Turka se vyplácí 
  Tue, 14 May 2024
 • 313 - Krize v TOP 09. Pekarová zažívá nejtěžší okamžiky kariéry 
  Wed, 08 May 2024
 • 312 - „SU jako Superman.“ Muž ze Slezské univerzity má zachránit TOP 09 
  Wed, 01 May 2024
 • 311 - Půjde Langšádlová od válu? A koho místo ní? 
  Wed, 24 Apr 2024
 • 310 - Reaktor: Jaký politik bude Babiš bez manželky? To napovídá chaos s důchody 
  Mon, 22 Apr 2024
Показване на повече епизоди

Още новини и политика podcasts

Още международни новини и политика подкастове

Избор на жанр на подкаста